تبلیغات
آموزش

آخرین مطالب
Last Posts
برچسب های مطالب
Post Tags
آمار وبلاگ
StatTat
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
نظرسنجی
Poll
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
نظرات
گوگل روزانه ۹۵۰۰ وب سایت حاوی بدافزار را شناسایی می‌کند.
تاریخ ارسال : یکشنبه 4 تیر 1391 - 03:13 ب.ظ  ,  نویسنده : 

تعداد بازدید :

شرکت گوگل روزانه ۹۵۰۰ وب سایت حاوی بدافزار را شناسایی می‌کند. یکی از اعضای تیم امنیتی شرکت گوگل ضمن اعلام این خبر در وبلاگ خود نوشته است گوگل روزانه میلیون‌ها پیام هشدارآمیز در مورد این بدافزار‌ها را برای کاربران خود می‌فرستد. 
به گزارش وب سایت pcmag، نیلز پرووس که یکی از اعضای تیم امنیتی گوگل است در وبلاگ شخصی خود نوشته است بخش زیادی از این وب سایت‌ها ناآگاهانه به بدافزار‌ها آلوده شده و تعدادی هم عامدانه به انتشار بدافزار می‌پردازند. وی تکنیک‌های شرکت گوگل برای شناسایی و مقابله با این بدافزار‌ها را بسیار دقیق خوانده است. 

برای خواندن ادامه خبر به ادامه مطلب بروید...

بر اساس این گزارش شرکت گوگل روزانه ۱۲ تا ۱۴ میلیون پیام هشدارآمیز را به هنگام نمایش نتایج جست‌و‌جو گر خود منتشر می‌کند. این شرکت همچنین روزانه ۳۰۰ هزار پیام هشدار آمیز را از طریق مرورگر کروم برای کاربرانی که مشغول انجام عملیات دانلود هستند، ارسال می‌کند. 
وی همچنین اعلام کرده است که گوگل روزانه ۶۰۰ میلیون کاربر مرورگرهای کروم، فایرفاکس و سفری (اپل) را از نظر امنیتی پشتیبانی می‌کند. گوگل تلاش می‌کند با ارسال هزاران پیام هشدارآمیز در زمینه مسائل امنیتی به دارندگان و گردانندگان وب سایت‌های اینترنتی کمک کند. 
پرووس گفته است مشکل بدافزار‌ها هیچ‌گاه به طور کامل قابل حل نیست، چون این تهدیدات پیوسته در تغییر و تحول هستند، اما فناوری‌ها و فرایندهای ما نیز پیوسته در حال تغییر است. گوگل دریافته است که وب سایت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند، بیش از سایر پایگاه‌های اینترنتی هدف حمله بدافزار‌ها قرار می‌گیرند.
منبع

موضوع :  تازه های دنیای کامپیوتر