تبلیغات
آموزش

آخرین مطالب
Last Posts
برچسب های مطالب
Post Tags
آمار وبلاگ
StatTat
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
نظرسنجی
Poll
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
نظرات
کارکنان سابق نوکیا سیستم عامل «می‌‏گو» را زنده می‌کنند
تاریخ ارسال : جمعه 23 تیر 1391 - 09:03 ق.ظ  ,  نویسنده : 

تعداد بازدید :

همکاران سیستم- گروهی از کارکنان سابق نوکیا شرکت جدیدی را راه اندازی کرده‌اند و می‌کوشند تا سیستم عاملی را که قبلاً از سوی نوکیا کنار گذاشته شده است، احیا کنند. آن‌ها قصد دارند با استفاده از این سیستم عامل که میگو (MeeGo) نامیده می‌شد، گوشی‌های هوشمند جدیدی بسازند.
به گزارش وب سایت
cnet، شرکت تازه تاسیس جولا که توسط گروهی از کارکنان سابق نوکیا ایجاد شده است، می‌کوشد دوباره سیستم عامل میگو را مورد استفاده قرار دهند. میگو سیستم عاملی بود که شرکت نوکیا آن را به کمک اینتل طراحی کرد، اما پس از آنکه تصمیم گرفت از سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت استفاده کند، آن را به طور کامل کنار گذاشت.

برای خواندن ادامه خبر به "ادامه خبر" بروید.

می‌گو که یک سیستم عامل تحت لینوکس است، در ابتدا برای فناوری‌های همراهی مثل نت بوک‌ها و رایانه‌های لوحی طراحی شد. شرکت نوکیا حتی یک گوشی هوشمند تحت میگو ساخت که مورد ستایش منتقدان و تحلیل گران قرار گرفت اما هیچ‌گاه از یک طرح آزمایشی فرا‌تر نرفت. حالا کارکنان جولا اعلام کرده‌اند قصد دارند گوشی‌های هوشمندی را تولید کنند که با سیستم عامل میگو کار می‌کند.
این شرکت در حال حاضر فعالیت‌های خود را به مدیریت مارک دیلون پیش می‌برد که برای یازده سال با نوکیا همکاری می‌کرد. دست اندرکاران شرکت جولا در واقع گروهی از مهندسان و مدیرانی هستند که در طراحی سیستم عامل میگو با نوکیا همکاری می‌کردند.

منبع

موضوع :  تازه های دنیای کامپیوتر